Svarbu

Vertimas yra bendruomenės pastangos jūs galite prisijungti. Šis puslapis šiuo metu išverstas 100.00%.

2. Pratarmė

Jus sveikina puikusis Geografinių Informacinių Sistemų (GIS) pasaulis!

QGIS yra atviro kodo geografinė informacinė sistema. Projektas prasidėjo 2002 gegužę ir kaip SourceForge projektas buvo įkurtas tų pačių metų birželį. Mes sunkiai dirbome, kad sukurtume GIS programinę įrangą (kuri tradiciškai yra brangi nuosavybinė programinė įranga), prieinamą visiems, kas turi asmeninį kompiuterį.

QGIS šiuo metu veikia daugumoje Unix platformų, Windows ir macOS. QGIS sukurtas naudojant Qt įrankius (https://www.qt.io) ir C++. Tai reiškia, kad QGIS veikia greitai ir turi malonią, lengvai naudojamą naudotojo sąsają (GUI). Taipogi yra nepriklausomai kuriamos aplikacijos, kurios leidžia jums išsinešti QGIS į lauką. Šios aplikacijos veikia Android ir iOS.

QGIS stengiasi būtų naudotojui draugiška GIS, teikti bazines funkcijas ir savybes. Pradinis projekto tikslas buvo sukurti GIS duomenų peržiūros programą. QGIS pasiekė savo vystymosi tašką, kai yra naudojamas kasdien GIS duomenų peržiūrai, duomenų įvedimui, sudėtingai GIS analizei ir sudėtingų žemėlapių pristatymams, atlasams bei ataskaitoms. QGIS palaiko įvairiausius rastro ir vektorių formatus, naujų formatų palaikymą galima paprastai pridėti naudojant priedų architektūrą.

QGIS leidžiamas pagal GNU General Public License (GPL). Kuriant QGIS su šia licencija reiškia, kad jūs galite peržiūrėti ir keisti visą išeities kodą, taip pat garantuojama, kad jūs, mūsų laimingas naudotojas, visada turėsite prieigą prie GIS programos, kuri nekainuoja ir gali būti laisvai keičiama. Jūs turėtumėte gauti pilną licencijos versiją su jūsų QGIS kopija, taipogi ją galite rasti ir Priede Appendix A: GNU General Public License.

Patarimas

Šviežia dokumentacija

Paskutinę šios dokumentacijos versiją visada rasite QGIS svetainės dokumentacijos zonoje https://www.qgis.org/lt/docs/.