2. Pratarmė

Jus sveikina puikusis Geografinių Informacinių Sistemų (GIS) pasaulis!

QGIS yra atviro kodo geografinė informacinė sistema. Projektas gimė 2002 metų gegužę. SourceForge platformoje užregistruotas tų pačių metų Birželį. Mes sunkiai dirbome, kad ši GIS programinė įranga (kuri tradiciškai yra labai brangi nuosavybinė įranga) būtų prieinama visiems, kas turi asmeninį kompiuterį. QGIS šiuo metu veikia beveik visose Unix platformose, Windows ir macOS. QGIS kuriama naudojant Qt įrankius (https://www.qt.io) ir C++. Tai reiškia, kad QGIS yra sparti ir turi malonią akiai grafinę naudotojo sąsają (GUI).

QGIS stengiasi būtų naudotojui draugiška GIS, teikti bazines funkcijas ir savybes. Pradinis projekto tikslas buvo sukurti GIS duomenų peržiūros programą. QGIS pasiekė savo vystymosi tašką, kai yra naudojamas kasdien GIS duomenų peržiūrai, duomenų įvedimui, sudėtingai GIS analizei ir sudėtingų žemėlapių pristatymams, atlasams bei ataskaitoms. QGIS palaiko įvairiausius rastro ir vektorių formatus, naujų formatų palaikymą galima paprastai pridėti naudojant priedų architektūrą.

QGIS leidžiamas pagal GNU General Public License (GPL). Kuriant QGIS su šia licencija reiškia, kad jūs galite peržiūrėti ir keisti visą išeities kodą, taip pat garantuojama, kad jūs, mūsų laimingas naudotojas, visada turėsite prieigą prie GIS programos, kuri nekainuoja ir gali būti laisvai keičiama. Jūs turėtumėte gauti pilną licencijos versiją su jūsų QGIS kopija, taipogi ją galite rasti ir Priede Appendix A: GNU General Public License.

Patarimas

Šviežia dokumentacija

Paskutinę šios dokumentacijos versiją visada rasite QGIS svetainės dokumentacijos zonoje https://www.qgis.org/lt/docs/.